Az előadás során megpróbálom körbejárni, hogy miért fontos, fontos-e egyáltalán a kölyökszocializáció. Avagy, mi az út ahhoz, hogy kiskutyánkból olyan felnőtt kutya legyen amilyet megálmodtunk magunknak.
Az első egy év nagyon fontos egy kiskutya életében, hiszen ekkor alakul ki a személyisége, az ebben az időszakban ért ingerek meghatározók lehetnek későbbi élete során.
De hogyan lehet egy kiskutyát jól szocializálni? Mit értünk szocializáció alatt? Mit lehet tenni, ha a kutyánk életében az első egy év bármilyen okból szocializáció nélkül zajlott? Milyen szocializációs fázisok vannak? Lehet-e rosszul szocializálni egy kiskutyát? Mit tegyünk ha kiskutyánk megijed valamitől, esetleg trauma éri?
Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket próbálok előadásom során megválaszolni.
Regisztráció és részvételi díj:
Az előadás időpontja: 2025. január 28. 19:30
Várható időtartama: 90 perc
Részvételi díj: 3.500 Ft
Regisztráció zárása: 2025. január 27. 12:00
Technikai tudnivalók:
- Az előadás 7 napig visszanézhető.
- A kurzus online módon, a Zoom rendszerén keresztül kerül lebonyolításra.
- A résztvevő felel azért, hogy a technikai feltételei megfelelők legyenek. Ezek hiányában a kurzus technikai minőségéért felelősséget vállalni nem tudunk.
- A Zoom-linket az előadást megelőző napon e-mail útján küldjük el.
- Egy emberhez egy belépési link tartozik, amellyel egy eszközön lehet belépni.
- Az előadás prezentációjának anyaga nem kerül kiadásra.
Az előadóról:
Belényi Bea vagyok, 2000 óta foglalkozom kutyákkal. Az évek során lehetőségem volt kutyákat és farkasokat is nevelni, pár napos koruktól egészen felnőttkorig végig követni őket 2008-2013 között napi szinten dolgoztam farkasokkal Ausztriában.
Pályafutásom másik ága a segítőkutya képzés és alkalmazás. Rengeteg terápiás és segítő kutyát képeztem ki és vizsgáztattam le, saját kutyáim is mind rendelkeznek terápiás segítőkutya vizsgával. A segítőkutya képzés kapcsán kerültem ki Németországba, ahol ebben a szakirányban tanultam tovább, ott találkoztam először a kölyöktesztetekkel is.
Hazatérve elkezdtem én is alkalmazni az ott tanultakat az alom tesztek során. Az utóbbi 15 évben több száz almot, több ezer kiskutyát teszteltem és adtam róluk jellemzést. Ausztriából való hazatérésem után elkezdtem a terelősportban is elmélyülni, azóta sok hazai és külföldi versenyen, munkavizsgán vettem részt saját kutyáimmal versenyzőként vagy kutyáim nélkül bíróként.
Az utóbbi majdnem 10 évben megnyílt előttem a mentőkutyás világ is, saját kutyáim vizsgázott mentőkutyák, akikkel rendszeresen járunk bevetésekre, segítünk embertársainkon. Zen nevű kutyámmal 2019-ben világbajnokok lettünk romkutatás kategóriában. Családi-segítő-és munkakutya kiképzőként rengeteg kutyával dolgoztam, nagyon sok fajtát volt alkalmam megismerni, képezni.